Pneumatické nářadí Plzeň

 

Pneumatické rázové utahováky

Rázový pneumatický utahovák je snadno ovladatelný přístroj. Hodí se k utahování a povolování šroubových spojení u automobilů (montáží pneumatik, povolování zablokovaných šroubů podvozku), pro práce na montážních pásech. Použitý vzduch je odváděn bočním odfukem. Nástavce se dají snadno a rychle měnit. Tlakový vzduch je připojen prostřednictvím rychlospojky (většinou ¼“). Při dotahování šroubů a matic dodržujte potřebné utahovací momenty -překontrolovat momentovým klíčem.

 

Pneumatické vrtačky

Tato vrtačka je poháněna pneumatický tlakový vzduchem. Sklíčidlo může být buď rychloupínací, nebo s ozubeným věncem. Tlakový vzduch je připojen prostřednictvím rychlospojky (většinou ¼“).

 

Sponkovačky / Hřebíkovačky

Pneumatická sponkovačka slouží k vystřelování spon do dřevěného materiálu např. pro upevnění čalounických látek, sponkování rámečků pro včely atd. Pneumatická hřebíkovačka slouží k vystřelování hřebíků do dřevěného materiálu např. pro upevnění lišt, obložek, palubek. Pro používání obou typů strojů stačí kompresor s tlakovým vzdušníkem 24 l. Údržba je stejná jako u kteréhokoliv jiného pneumatického nářadí.

 

Pneumatické pistole

Mezi pneumatické pistole patří: ofukovací pistole s různě dlouhou délkou trysky, hustiče pneumatik, pistole na tmely, stříkací pistole, pneumatické mazací lisy, pískovací pistole.

 

Rychlospojky / Vsuvky

Pro snadné připojení, odpojení, nastavení pneumatického nářadí se používají různé druhy rychlospojek, vsuvek, redukcí, nástavců, rozbočovačů atd. Mezi nejvíce používaný závit patří ¼“, pak ½“, 1/8“, 3/8“.

 

Filtry / Odlučovače vody / Maznice

Pro pneumatické nářadí je důležitý čistý a pravidelně přimazávaný vzduch s olejem, to se podepisuje na jeho celkové životnosti. Proto je důležité mít na výstupu z kompresoru odlučovač vody a následně olejovač pro správný provoz pneu nářadí. Bez odlučovače vody půjde do pneu nářadí ve vzduchu vodní kondenzát, který způsobí zreznutí nářadí.

 

Pneumatické hadice

Pneumatické hadice jsou buď tkaninové, nebo spirálové. Spirálová hadice má výhodu tu, že se jako pružina vrací do stále stejného tvaru. Tkaninová hadice má výhodu v silnější a pevnější stěně. Čím větší je vnitřní průměr pneumatické hadice, tím rychleji prochází vzduch a vy tak můžete v klidu pracovat se svým nářadím. Pro sponkovačku bude stačit pneu hadice i s malým vnitřním průměrem, ale např. pro lakování budete už potřebovat větší průměr hadice.

 

Naší zákazníci jsou převážně z těchto měst: Plzeň, Rokycany, Klatovy, Stod, Holýšov, Třemošná, Touškov, Dobřany, Stříbro, Přeštice, Nepomuk, Kralovice.

 

Kliknutím na obrázek se dostanete do internetového obchodu, kde najdete kompletní sortiment firmy Güde.

Kliknutím na obrázek se dostanete do internetového obchodu, kde najdete kompletní sortiment firmy Güde.