Hobby pístové kompresory

 

Tyto kompresory jsou určeny pro krátkodobé použití jednou za čas. Konstrukce je stejná jako u průmyslových pístových kompresorů, při porovnávání zjistíte: použit hliník místo mědi, levnější tlakový spínač, menší žebrování pro ochlazení vzduchu, plastový vzduchový filtr, slabší olejová vana, někdy nedokonalé uchycení motoru s kompresorem, levnější typ rychlospojek, vyšší hlučnost. Ale i přes tyto rozdíly vůči vysoce kvalitní průmyslové řadě jsou tyto hobby kompresory velice dobrým pomocníkem při správné údržbě.

Olejové kompresory

Olejový pístový kompresor patří mezi nejrozšířenější prodávanou variantu stroje pro výrobu  stlačeného vzduchu.  Stlačený vzduch potřebujeme například pro lakování, huštění pneumatik, pískování, ofukování atd. Tyto modely jsou převážně  jednoválcové, dvouválcové s malým vzdušníkem 6 l, 8 l nebo s větším vzdušníkem 24 l, 50 l, 90 l. Většinou jsou modely standardně vybaveny: tlakovým spínačem, manometrem pro měření tlaku, rychlospojkami, odkalovacím ventilem, vzduchovým filtrem.

Bezolejové kompresory 

Bezolejový kompresor nemá olejovou vanu pro mazání klikového mechanismu. Používá se všude tam, kde nemůže být v tlakovém vzduchu příměs oleje, např. v potravinářství. Při správné údržbě i tyto kompresory mají velmi vysokou životnost. Pístové modely jsou většinou vyráběny do tlaku 8 bar, jde o jednoválcová provedení se vzdušníkem max. 24 l. Standardní vybavení je shodné s olejovými kompresory.

Průmyslové kompresory

Průmyslový kompresor je určen pro fyzickou osobu, firmu, která ve svém podnikání potřebuje tento výrobní stroj pro stlačený vzduch. Kompresory jsou navrženy tak, aby zvládly použití ve výrobních linkách v nejrůznějších odvětvích. Jejich kvalitě odpovídá i cena, která je cca 2x vyšší než u klasického modelu. Tyto stroje mají propracovanější konstrukci se zesílenými materiály, měděné rozvody vzduchu, větší žebrování pro rychlejší ochlazení vzduchu.

 

Naší zákazníci jsou převážně z těchto měst: Plzeň, Rokycany, Klatovy, Stod, Holýšov, Třemošná, Touškov, Dobřany, Stříbro, Přeštice, Nepomuk, Kralovice.