Dřevoobráběcí stroje Plzeň

 

Pokosové pily

Radiální pokosová pila je ideálním pomocníkem pro řezání (zkracování) dřeva pod úhlem s vysokým výkonem i v případě mobilního použití. Většina modelů je vybavena velkým hliníkovým otočným stolem s vyznačenými stupni a stavěcími šrouby, dále upínací zařízení pro obráběný materiál, pytlem na jímání pilin, odsávací přípojkou a samozřejmě pilovým kotoučem. Vyšší modelové řady těchto pil jsou navíc vybaveny radiálním posuvem pro větší prořez materiálu.  

Stolní kotoučové pily

Stolní kotoučová pila je vhodná k podélnému a příčnému řezání dřeva a měkkých umělých hmot.  Skládá z ozubeného kovového kotouče a poháněcího mechanismu, případně rámového podstavce. Oblasti použití: ideální pro staveniště či práci v interiéru (řezání prken, palubek, lišt atd.).

  

Odsávací zařízení

Odsávací zařízení je dobrým pomocníkem při řezání (zkracování) dřeva na Vaší pokosové, stolní pile, při broušení dřeva nebo hoblování. Prach z řezaného materiálu není všude kolem stroje a tím se také zvyšuje i jeho životnost (nezanášejí se chladící otvory motorů pil). Výhodou jsou také přenosná odsávací zařízení, která lze používat na řadě dřevoobráběcích strojů.

 

Elektrické řetězové pily

Elektrická řetězová pila je spolehlivým pomocníkem při řezání např. palivového dřeva. Hlavní výhodou těchto el. pil je jejich hlučnost, která je oproti motorovým modelům nižší. Další výhodou je, že se nemusí dolévat žádné pohonné hmoty, motory těchto pil jsou poháněny napětím 230 V. Stejně tak jako u motorových pil, se musí dolévat olej do nádržky na mazání lišty řetězu. Oblast použití je spíše na zahradě, pozemku kde je přístup k síti s napětím 230 V.

 

Motorové řetězové pily

Motorová řetězová pila se skvěle hodí k práci všude tam, kde není možné použít elektrickou pilu. Výkon těchto pil je podstatně vyšší než u elektrických pil. Velikost řetězu je též větší, což se projevu rychlejším přeříznutím materiálu. Pokud mají tyto stroje dobrou údržbu, tak jsou velmi spolehlivé. Pohonnou látkou je Natural 95 ředěný olejem řady Castrol, Husqvarna nebo jiné kvalitní oleje určené pro motorové pily.  

 

Cirkulárky – kolébkové pily

Kolébková pila neboli cirkulárka je nový typ bezpečného stroje pro řezání dřeva (většinou palivového). Bezpečnost je zaručena schovaným kotoučem v plechovém rámu, díky vratnému tahu pružiny kolébky. Pokaždé při vkládání řezaného materiálu je kotouč schovaný, objevuje se jen při přitlačení kolébky ke krytu kotouče. Řezání bez únavy díky ergonomicky formované kolébce. Tyto pily i při své velké hmotnosti jsou celkem dobře přemístitelné. Praxí je také odzkoušeno, že tyto kolébkové pily za stejný čas nařežou větší množství dřeva než řetězové pily.

 

Ostřičky řetězů

Ostřička řetězů je stroj vhodný pro všechny běžné typy pilových řetězů. Pokud se Vám stalo, že řetěz v prodejně nabrousily špatně, málo, nebo to máte do prodejny daleko, určitě se vyplatí si ostřičku zakoupit vlastní. Ostření není nijak složitá záležitost, stačí znát typ řetězu, podle toho nastavit upínací svěrák řetězu a ostření může začít. Pokud si každý ostří řetězy sám, určitě si s tím vyhraje víc než někdo v prodejně, aby po třetím nabroušení nemusel řetěz vyhazovat.

 

Ostřičky pilových kotoučů

Ostřička kotoučů slouží k ostření pilových kotoučů pouze z tvrdokovu - všech běžných pilových kotoučů ručních kotoučových pil, stolních kotoučových pil, pil na palivové dřevo atd. Ostření probíhá díky speciálnímu diamantovému brusnému kotouči.

 

Štípače dřeva

Štípač dřeva byl zaveden na český trh v roce 2000, ačkoliv se už pár let velmi dobře prodával v západních zemích jako klasická katalogová položka. Je to taková malá velká revoluce. Každý se těžko chtěl zbavit své sekyrky a nahradit ji strojem. Každopádně kdo si vyzkoušel štípání dřeva na těchto strojích ihned si štípač dřeva musel pořídit. Se štípačem se dá za stejný čas naštípat mnohem větší množství dřeva než s klasickou sekerou a hlavně bez námahy. Při dodržení všech pokynů jde o bezpečnou práci, takže tyto stroje mohou používat i ženy. Štípaný špalek dřeva můžete přepůlit buď na půlky, nebo na čtvrtky, což opravdu velmi urychluje štípání. Údržba je velmi jednoduchá a spolehlivost je velmi vysoká. Prodávají se varianty s připojením na 230 V, 400 V nebo s připojením na vývodový hřídel traktoru.

 

Naší zákazníci jsou převážně z těchto měst: Plzeň, Rokycany, Klatovy, Stod, Holýšov, Třemošná, Touškov, Dobřany, Stříbro, Přeštice, Nepomuk, Kralovice.

 

Kliknutím na obrázek se dostanete do internetového obchodu, kde najdete kompletní sortiment firmy Güde.

Kliknutím na obrázek se dostanete do internetového obchodu, kde najdete kompletní sortiment firmy Güde.